Кімната в гуртожитку Львова – вдале рішення для тимчасового проживання

аренда комнаты

Багато українців, займаючись пошуком житла в оренду, замислюються про знімання кімнати в гуртожитку, через те, що даний варіант найдоступніший в плані вартості. Однак знайти таку пропозицію досить складно, через те, що власники даного виду нерухомості зазвичай пропонують в оренду койко-місце. Знайти кімнату можна в гуртожитку сімейного типу, але потрібно бути готовим розділити житлоплощу з сусідами.

Хочеться відзначити, що сама процедура оренди кімнати не сильно відрізняється від знімання квартири та має на увазі наступні основні етапи:
- пошук нерухомості що підходить орендарю;
- огляд обраного об’єкта;
- укладення договору з орендодавцем;
- внесення орендної плати;
- переїзд в зняту кімнату.
При цьому кожен з розглянутих пунктів має свої особливості, які потрібно враховувати при оренді кімнати в гуртожитку.

Де шукати кімнату в оренду?
Сьогодні значно заощадити час, нерви та гроші при пошуку кімнати в гуртожитку допоможе популярний український сайт DOM.RIA. Тут користувачам доступний зручний та інтелектуальна зрозумілий каталог з оголошеннями, завдяки якому пошук оптимального варіанту не доставляє ніяких проблем.
Завдяки тому, що інспектори сайту особисто перевіряють нерухомість, для того щоб гарантувати дотримання інтересів зацікавлених сторін оренда кімнати в гуртожитку у Львові пройде безпечно. Адже фахівці особисто перевіряють документи та фіксують стан об’єкта панорамною камерою. Завдяки тільки свіжої та перевіреної інформації DOM.RIA став №1 серед сайтів в Україні, які працюють на ринку оренди нерухомості.

На що дивитися, перевіряючи орендовану кімнату?
З огляду на те, що кімната у Львові знімається в гуртожитку розраховувати на будь-які комфортабельні умови проживання не варто, проте певним моментам потрібно приділити належну увагу:
- наявності неприємних ароматів, що залишилися від попередніх мешканців;
- якості опалення в зимовий період часу;
- витримує чи електропроводка багато електроприладів;
- чи є в кімнаті меблі;
- в якому стані санвузол та душ;
- порядки користування кухнею;
- найближчій інфраструктурі, яка забезпечує комфорт розв’язання повсякденних питань;
- чи є замок на двері в кімнату або доступ в приміщення вільний для всіх охочих;
- режим роботи гуртожитку, тому що найчастіше потрапити в кімнату можна тільки до одинадцятої вечора;
- з якими сусідами доведеться жити поруч.

Грамотна складений договір – спокій орендаря.
Іноді коменданти гуртожитку пропонують заселитися без складання договору. Однак потрібно розуміти, що в майбутньому вас можуть просто виставити за двері без пояснень. Особливо складання договору актуально при довгостроковій оренді. При цьому документ обов’язково повинен містити наступні пункти:
- дані паспорта орендаря та реквізити орендодавця;
- повний опис орендованого об’єкта з його основними параметрами та технічним станом;
- приблизні терміни оренди кімнати;
- розмір орендної плати та способи взаєморозрахунків;
- особливості повернення грошей при розірванні договору;
- права та обов’язки зацікавлених сторін.

Тільки чітко дотримуючись розглянутим правилам можна безпечно та вигідно орендувати кімнату в гуртожитку Львова. При цьому ніколи не погоджуйтеся на сумнівні оборудки або усні домовленості, які не дають вам ніяких прав на орендовану житлоплощу. Також проявляйте пильність при підписанні договору та в разі проблем консультуйтеся з юристом. А в іншому такий вид оренди – непоганий варіант тимчасового розв’язання житлового питання.

Корисні рекомендації як не потрапити на виверти шахраїв?
Для вигідної та безпечної оренди кімнати в гуртожитку важливо розбиратися в тонкощах процесу та поширених хитрощах шахраїв:
- Фальшивий контракт з ріелтором. У даній ситуації орендар домовляється з агентством нерухомості про оренду кімнати, що сподобалася за параметрами та вартістю. Після укладення договору виявляється, що компанія надає тільки інформацію, а не нерухомість. При цьому клієнта запевняють, що після оплати послуг з заселенням проблем не виникне. У підсумку виявиться, що такої кімнати не існує.
- Клієнта влаштувала вартість орендованої нерухомості, та він із задоволенням вносить передоплату. В результаті виявляється, що кімната вже здана ще кільком орендарям та вам доведеться ділити житло з незнайомими людьми.
- Після заселення в кімнату в гуртожитку з’ясовується, що там абсолютно відсутні нормальні умови для життя. При цьому повернути гроші за проплачений період проживання не вийде навіть у судовому порядку.

Перш ніж укладати договір обов’язково перевірте орендоване приміщення особисто. Якщо є меблі або техніка перевірте їх стан та працездатність. Бажано додати всю інформацію про стан об’єкта в договір, щоб уникнути зайвих суперечок при виселенні. Загалом, постарайтеся врахувати всі дрібниці, які стосуються орендованої житлоплощі, щоб раптово не опинитися на вулиці.