Самостійно покупаємо житлоплощу на вторинному ринку

покупка квартиры

Сьогодні в друкованій пресі та по телебаченню часто зустрічаються новини про ошуканих покупців квартир в новобудовах та на вторинному ринку. Тому щоб не поповнити ряди постраждалих від рук шахраїв, важливо розібратися в особливостях українського ринку нерухомості. Це дозволить уникнути обману та стати щасливим власником квадратних житлових метрів.

Як уникнути вивертів аферистів купуючи вторинне житло?
Будь-які угоди з нерухомістю мають на увазі великі гроші, які приваблюють аферистів. Вони розробляють нові схеми обману з використанням сучасних технологій. Однак існують відомі класичні афери:
- Продаж орендованого житла. Шахраї знімають житлоплощу, підробляють документи та продають, поки орендодавець знаходиться в невіданні.
- Одночасний продаж житла кільком покупцям за копіями документів. Отже, здійснювати будь-які угоди без оригінальної документації не можна.
- Купівля нерухомості в обхід держави. Покупцеві пропонується підписати договір, в якому значно занижена вартість квартири, щоб не платити податки. В кінцевому підсумку таку угоду визнають недійсною через суд.
- Отримання завдатку без розписки, завіреної нотаріусом. Будь-які усні домовленості не мають юридичної сили та тому покупець не зможе підтвердити передачу завдатку продавцеві без розписки.

Це невеликий список використовуваних аферистами схем обману який можна значно розширити. Тому купуючи житло на вторинному ринку потрібно бути готовим до будь-яких сюрпризів.

Чому приділити увагу, вибираючи житлоплощу?
З огляду на те, що вторинна нерухомість вже експлуатувалася вона може мати приховані проблеми. Тому поспіх при огляді житла не припустим. При зустрічі з власником нерухомості з метою її огляду дотримуйтесь такого плану:
- Огляньте кути всіх приміщень на наявність слідів вогкості або грибка.
- Відправляйтеся на зустріч в денний час доби. Денне світло краще розкриває всі дефекти ремонту квартири.
- Потрібно звернутися до власника житла, та дізнатися яке перепланування проводилось у квартирі та як воно оформлено.
- Якщо ви не плануєте найближчим часом проводити ремонт, приділіть увагу якості вікон, дверей та інших елементів квартири.
- Подивіться, засклений чи балкон, що важливо в зимовий період року.

Купівля квартири без посередника повинна починатися з огляду будівлі де вона знаходиться. Якщо в під’їзді бруд, ліфт не працює та розбите скло, то про спокійне життя в такому будинку не варто мріяти. По можливості дізнайтеся, хто живе з вами на одному сходовому майданчику. Перевірте благоустрій двору, та чи є місце для паркування машини. Якщо є можливість, загляньте в підвал та перевірте, щоб він був сухий.

Безпечний спосіб придбання житла.
Важливим аспектом безпечної покупки вторинної нерухомості є перевірка її юридичної чистоти. Увагу варто приділити внесенню авансу, щоб гроші не були витрачені даремно:
- під авансом та завдатком маються на увазі абсолютно різні поняття;
- розмір авансового платежу встановлюється продавцем, однак повинен бути в розумних межах;
- аванс передається або власнику житла, або ріелтору при наявності в останнього, довіреності;
- передача грошей повинна підтверджуватися в письмовій формі в присутності нотаріуса.

На фінішному етапі угоди потрібно скласти та підписати договір купівлі-продажу, в якому будуть вказані всі подробиці. При цьому вся інформація береться тільки з оригіналів документів. За порадами юристів розраховуватися за покупку краще безготівковим переводом через банк. Це не тільки безпечно, а є офіційним підтвердженням того, що гроші віддані продавцеві в повному обсязі.