Вибираємо між квартирою в новобудові та житлом від власника

Вибираючи житлоплощу для постійного проживання, покупці часто замислюються: буде це нова квартира в новобудові або обжите житло від власника. Важливо розуміти, що всі варіанти мають свої плюси та мінуси, відштовхуючись від яких можна прийняти правильне рішення в плані ціни, якості та комфорту.

выбор квартиры
Первинні квартири – у чому вигода покупки.
Останнім часом у заможних у фінансовому плані українців з’явилося більше можливостей для вибору та покупки нерухомості. Забудовники регулярно зводять нові будинки в обжитих та ще не освоєних районах. А враховуючи, що темпи реалізації нових проектів постійно зростають будівельні компанії, щоб вижити в конкуренції змушені пропонувати адекватні ціни. Також вони пропонують вигідні умови розстрочки та можливість використання іпотечного кредиту.

Особливості вторинної нерухомості.
Квартири вторинного житлового фонду вже не становлять особливої конкуренції новим об’єктам прийнятим в експлуатацію від забудовників. При цьому кількість варіантів кожного ринку практично вирівнялася в порівнянні з попередніми роками. Хоча вторинне житло в порівнянні з новобудовою на етапі будівництва вигідно відрізняється можливістю відразу переїхати після підписання документів. Плюс до всього у квартирах від власника готовий фінішний ремонт на відміну від житла з попередньою обробкою від забудовника. А щоб вибрати квартиру, що відповідає всім вимогам покупця можна скористатися спеціалізованими сайтами в мережі.

Позитивні та негативні сторони первинного житла.
Всі українські родини мріють про красиву, нову квартиру з комфортним плануванням житлових приміщень. Однак потрібно враховувати, що в будівництві новобудов використовуються різноманітні технології, а значить є як бюджетне, так елітне житло. Щоб прийняти остаточне рішення на користь квартири в новобудові важливо вивчити її основні переваги:
- сучасні будматеріали та технології, що впроваджуються забудовниками при зведенні нових житлових комплексів;
- сучасні металопластикові віконні системи з поліпшеними характеристиками енергоефективності;
- нові комунікаційні та інженерні системи, що гарантують безвідмовну роботу протягом тривалого часу;
- нова електрична проводка відповідно до сучасних стандартів, здатна витримувати навантаження електроприладів;
- просторі житлові та технічні приміщення часто з вільним плануванням, що дозволяє розмежовувати простір перегородками відповідно до потреб мешканців;
- власні інфраструктурні об’єкти на нижніх поверхах новобудов;
- упорядкований двір з місцями для паркування транспорту, ігровими та дитячими майданчиками та асфальтованими доріжками;
- доступна ціна квадратного метра на початковому етапі будівництва при покупці нерухомості за договором пайової участі.

Однак не варто забувати про недоліки квартир в новобудовах. Тривале очікування закінчення будівництва, необхідність фінішного ремонту та шум сусідів, які займаються ремонтом своєї житлоплощі. Хоча відсутність ремонту для багатьох є перевагою, через те що можна втілити власний дизайн.

Плюси та мінуси житла вторинного фонду.
Вторинний ринок рясніє пропозиціями в різних міських районах. Особливою популярністю користуються об’єкти в престижних частинах населеного пункту. Багато покупців вибирають таке житло саме через вигідне розташування. Але крім цього воно має наступні переваги:
- повністю сформована побутова та соціальна інфраструктура, починаючи магазинами та закінчуючи аптеками та банками;
- у покупця є можливість заселитися в куплену квартиру відразу після оформлення документів та дрібного косметичного ремонту;
- широкий вибір варіантів в районах які користуються популярністю.

Однак важливо враховувати мінуси вторинного ринку нерухомості. В першу чергу це сильна зношеність будівель та комунікацій. Плюс до всього часто зустрічаються об’єкти з поганою юридичною історією. А в іншому вибір між первинним та обжитим житлом залежить від уподобань та фінансових можливостей покупця.